DTJ Hradec Králové, extraliga stolního tenisu

Divize bude mít napínavý konec sezóny

04.03.2019 vytvořil Jiří Mrázek

V sobotu 2.3. jsme na domácích stolech přivítali týmy Stěžer a Nové Paky. Stěžery si myslí na postup, nováček z Nové Paky je v klidném středu tabulky a my potřebovali již konečně bodovat. Nastoupili jsme v sestavě Viktor, Jirka, Martin a Kuba Bohdanecký.

DTJ - Stěžery 4-10
Hosté přijeli v základní sestavě s Novotným, Slavíkem, Kodymem a Ornstem.
Po čtyřhrách bylo 0-2, Jirka s Viktorem dostali výbuch od Novotného s Kodymem a Martin s Kubou v pěti setech podlehli Slavíkovi s Ornstem.
Soupeř nám více odskočil už v první sérii, kdy vyhrál pouze Jirka nad Kodymem, Martin podlehl 2-3 Ornstovi, Kuba nestačil na Slavíka a Viktor na Novotného uhrál pouze set. Stav 1-5.
Ve druhé sérii jsme také uhráli pouze bod, Viktor porazil Slavíka, Martin, Kuba ani Jirka si nesáhli ani na set. Stav 2-8.
Trochu kosmeticky upravit skóre se nám povedlo ve třetí sérii, kterou bylo ale zároveň i utkání ukončeno. Viktor v pěti setech udolal Ornsta a Jirka porazil Slavíka. Jinak Kuba nestačil na Kodyma a utkání ukončila hostující jednička Novotný, který porazil Martina. Prohráváme 4-10.

Po obědě nás čekala Nová Paka v klasické sestavě Šmidrkal, Kazda, Knap a Fejfar.

DTJ - Nová Paka 5-10
Bohužel naše tragické výkony ve čtyřhrách pokračovaly, tentokrát jsme si dokonce nesáhli ani na set. Stav 0-2.
První série dvouher skončila smírně, Jirka bránil se Šmidrkalem jen první set, aby si pak aktivitou došel pro výhru 3-1, Martin proti Kazdovi bohužel nedotáhl koncovku druhého setu a nakonec prohrál 1-3, Kubovi vůbec nechutnal Knapův servis a prohrál 0-3 a Viktorovi se podařilo otočit proti Fejfarovi z 0-2 na 3-2. Stav 2-4.
Nerozhodně skončila i druhá série, vyhráli opět Viktor s Jirkou, Viktor porazil 3-1 Knapa a Jirka nepustil Fejfara do jeho hry a zvítězil bez ztráty setu, bohužel Martin vzal Šmidrkalovi pouze set a Kuba na Kazdu recept také nenašel. Stav 4-6.
Třetí série na naši stranu přinesla jen jedno vítězství, Jirka v pěti setech udolal Knapa, dále Kuba prohrál 1-3 se Šmidrkalem, Viktor dostal nášup od Kazdy a Martin na koncovky prohrál 1-3 s Fejfarem. Kritický stav 5-9.
Celé utkání ukončila hostující jednička Šmidrkal, který porazil Viktora 3-0. Prohráváme 5-10.

Sobotní výsledky znamenají jediné, máme o co hrát až do konce sezóny. Momentálně máme na sestup náskok již jen jednoho bodu a příště nás čeká výjezd až do Broumova a Rtyně v Podkrkonoší. Již by to asi chtělo i trochu potrénovat.