DTJ Hradec Králové, extraliga stolního tenisu

Divize má z víkendu 5 bodů

03.12.2018 vytvořil Jiří Mrázek

Další divizní kolo jsme se trochu již tradičně prali se sestavou, ale nakonec se nám podařilo na dopoledne i odpoledne zajistit čtyři koně. Dopoledne proti Broumovu jsme nastoupili v sestavě Šumpa, Roman, Jirka a debutant Tonda Pugzík. Hosté přijeli v klasické sestavě Gombarčík, Vodal, Kollert a Brzecki. Broumov je v aktuální tabulce díky sedmi kontumacím poslední, ale my doufáme, že tyto kontumace budou ještě zrušeny viz náš komentář k situaci v dalším článku.

DTJ - Broumov 10-5

Po čtyřhrách byl stav nerozhodný, Jirka s Viktorem podlehli Gombarčíkovi s Kollertem, ale Roman s Tondou jasně přehráli Vodala s Brzeckim. Stav 1-1.

První série skončila smírně, Jirka prohrál 2-3 s Gombarčíkem, Roman 1-3 s Vodalem, ale Tonda i Viktor vyhráli 3-1, Tonda porazil Kollerta a Viktor Brzeckiho. Stav 3-3.

Ve druhé sérii se nám povedlo utrhnout, za hosty bodoval pouze Gombarčík, který 3-2 porazil Romana, Tonda, Viktor i Jirka vyhráli. Vedeme 6-4.

Shodný průběh měla i následující série, body nám bod sebral pouze Gombarčík, který porazil Tondu, opět 3-2. V dalších zápasech jsme již pouze vítězili a dokráčeli jsme tak k výhře 10-5.

DTJ - Rtyně 9-9

Odpoledne k nám přijela Rtyně v klasické sestavě Olda Koblížek, Martin, Valčík a Ducháč. My jsme propustili Romana a Tondu a místo nich povolali Kubu Bohdaneckého a Pavla Píšeho.

Čtyřhry nám hrubě nevyšly, Jirka s Viktorem podlehli 2-3 Koblížkovi s Martinem a Pavel s Kubou dostali pořádný výbuch od Valčíka s Ducháčem. Prohráváme 0-2.

První sérii jsme zvládli na jedničku a vyhráli všechny zápasy, Jirka udolal 3-2 Martina, Kuba předvedl proti Koblížkovi vyzrálý výkon a vyhrál 3-1, Pavel porazil Valčíka a Viktor nepustil Ducháče do jeho hry a připsal si výhru 3-0. Vedeme 4-2.

Úplně opačný scénář měla další série, kdy jsme na svou stranu nepřipsali ani bod. Kuba prohrál v pěti setech s Martinem, Pavel měl na Koblížka plán, ale nedokázal ho zrealizovat a prohrál 0-3, Viktor nestačil 1-3 na Valčíka a stejně dopadl i Jirka s Ducháčem. Průběžný stav 4-6.

Střídání úspěšných a neúspěšných sérií pokračovalo, celá třetí série patřila nám. Pavel porazil 3-1 Martina, Viktor 3-0 přehrál Koblížka, Jirka svou atypickou hrou otrávil Valčíka a nakonec ho udolal 3-2 a sérii zakončil Kuba výhrou 3-1 na Ducháčem. Vedeme 8-6.

Poslední sérii začali souběžně Viktor proti Martinovi a Jirka proti Koblížkovi. Jirka porazil Koblížka 3-0, čímž přidal na naši stranu již devátý bod a Šumpa mohl utkání ukončit. Měl k tomu výborně nakročeno, vedl 2-1 na sety a 10-5 a všichni již se pomalu balili, čtvrtý set se Viktorovi ale dotáhnout nepovedlo, Viktor začal dobře i pátou sadu, vedl 8-4, ale výhra mu prostě souzena nebyla, zápas dospěl do koncovky a tu vyhrál hostující Martin. Vedli jsme již jen 9-7, ale zbývaly ještě dva šance k dosažení desátého bodu. Bohužel jsme ani jednu šanci nevyužili, Kuba sice proti Valčíkovi srovnal z 0-2 na 2-2, ale pátý set prohrál 11-7 a nedařilo se ani Pavlovi, který měl sety proti Ducháčovi dobře rozehrané, ale koncovky vždy patřily soupěři. Utkání končí remízou 9-9.

Po kolektivních výkonech tedy získáváme za sobotu pět bodů, což je docela slušný počin, který bychom rádi potvrdili i v příštím kole ve Vrchlabí a Valdicích.

Přímé přenosy a videa

Na našem Youtube kanálu připravujeme v průběhu sezóny přímé přenosy.

Jsme také na facebooku! Připojte se k našemu oficiálnímu profilu a mějte informace o všech novinkách jako první.

Servis pro média

soustředění

Máte zájem o rozhovor s některým z našich hráčů nebo chcete jen zprostředkovat informace o našem klubu? Neváhejte kontaktovat vedoucího extraligovéhového družstva Martina Lučana na tel. čísle: 604 157 410 nebo e-mailu: lucanm@seznam.cz .

Česká asociace stolního tenisu

čast

Nejbližší domácí extraliga

rozpis celé sezóny

Zajímavost týdne

Martin Koblížek vicemistrem České republiky v mixu! Společně s Hankou Kubátovou (CDU SPORT - STOLNÍ TENIS OSTRAVA) vyobojoval na českém šampionátu parádní stříbro. zdroj fotografie Facebook ČAST

Sponzoři

DTJ Hradec Králové 2014