DTJ Hradec Králové, extraliga stolního tenisu

Ani v domácím semifinále naši nestačili, ale za svůj výkon zasluhují uznání

15.05.2018 vytvořil Adam Kříž

Za kritického stavu 0:2 se naši připravovali k dalšímu semifinálovému utkání s hlavním favoritem ligy a obhájcem titulu TTC Ostrava 2016. Soupeř nechtěl ponechat nic náhodě, do Hradce dorazil v plné síle i se svými zahraničními posilami, a také naši postavili to nejlepší, co máme. V hale na oba soupeře těšilo zhruba 50 diváků, kteří se postarali o vynikající atmosféru.

Parádní duel Olejníka s Gionisem

Hned v prvním duelu se naší jedničce Martinovi Olejníkovi postavil na straně Ostravy devátý hráč Evropy a jeden z nejlepších obranářů Panagiotis Gionis. A děly se věci. Za nadšeného povzbuzování šel Martin do vedení 2:0. Pak se Gionisovi podařilo srovnat stav na 2:2, ale rozhodující pátý set byl kořistí našeho hráče. Diváci byly svědky vysoce taktické bitvy, kterou naši vymysleli a Martin Olejník do puntíku splnit. Získal tak naprosto neočekávaný bod a vedli jsme

Koblížek uhrál set s Karakaševičem

Do boje s Karakaševičem šel Martin Koblížek nebojácně., ale na  bleskurychlou levačku svého soupeře prostě nestačil. Karakaševič vyhrál 3:1, když se Martinovi podařilo ubojovat 2. set a ani další dva nebyly tak jednoznačné a oba skončily 9:11.

Palkovský nestačil na Treglera

David Palkovský sice vzdoroval Tomášovi Treglerovi, první set dokonce dotáhl do prodloužené koncovky 11:13, ale celkově prohrál 0:3 a utkání se začalo obracet na stranu favorita.

Koblížek neuspěl proti Gionisovi

Martin Koblížek v dalším duelu narazil na Gionise, který chtěl odčinit porážku s Olejníkem a povedlo se mu to dokonale. Koblížkovi nedal sebemenší šanci.

Olejník i podruhé bodoval

Proti Martinovi Olejníkovi poté nastoupil Ondřej Bajger, který vystřídal Tomáše Treglera. Treglerovi se v semifinále proti Olejníkovi moc nedařilo, a tak to byl docela pochopitelný krok. A Bajger se také chopil své šance dokázat, že i on je skvělým hráčem, nakonec po základní části ligy byl na 5. místě v úspěšnosti, hned za Martinem Olejníkem. Martin sice těsně vyhrál první set, ale další dva šly na konto Bajgera a i ve 4. setu si vedl výborně a za stavu 10:7 si vypracoval 3 mečboly. Olejník ale soustředěnou hrou všechny tři zlikvidoval, přidal navíc další 2 a set vyhrál 12:10. To se podepsalo především na psychice Bajgera, který v rozhodujícím pátém setu odpadl a uhrál jen 3 míče.

Palkovský vybojoval s Karakaševičem set

Za stavu 2:3 na zápasy šli za stůl David Palkovský a Aleksandar Karakaševič. David vstoupil do souboje velmi dobře a vyhrál první set. Pak ale opět začala úřadovat Karakaševičova "božská" ruka, zápas otočil, vyhrál 3:1 a dovedl svůj tým k postupu do finále.

Semifinálová série pro nás tak skončila hned po třech utkáních a bohužel, bez zisku jediného bodu.Přesto končíme se vztyčenou hlavou a za svůj výkon si zaslouží poděkování všichni, kdo v průběhu extraligy nastoupili: Martin Olejník, Martin Koblížek, David Palkovský, Miloš Šlapák a trenér Martin Lučan.Nesmíme zapomenout na to, že jsme se pošesté za sebou probojovali minimálně do semifinále. A to je rozhodně úspěch.

Martin OLEJNÍK – Panagiotis GIONIS 3:2 (4, 6, -8, -9, 6)

Martin KOBLÍŽEK – Aleksandar KARAKAŠEVIČ 1:3 (-7, 6, -9, -9)

David PALKOVSKÝ – Tomáš TREGLER 0:3 (-11, -9, -7)

Martin KOBLÍŽEK – Panagiotis GIONIS 0:3 (-5, -9, -5)

Martin OLEJNÍK – Ondřej BAJGER 3:2 (9, -12, -7, 10, 3)

David PALKOVSKÝ – Aleksandar KARAKAŠEVIČ 1:3 (10, -7, -4, -4)