DTJ Hradec Králové, extraliga stolního tenisu

17. kolo extraligy: Se superfavoritem jsme prohráli až po čtyřhře, Ostrava přišla o první bod

10.02.2018 vytvořil Adam Kříž

Obhájce titulu TTC Ostrava 2016 přijel do Hradce Králové bez svých zahraničních posil, ale i tak byl velkým favoritem. Naši ale nechtěli dát svou kůži zadarmo, rvali se o každý míček a nakonec se jim podařilo překvapit a připravit soupeře alespoň o bod.

Koblížek udolal Bajgera

V prvním duelu proti Martinovi Koblížkovi nastoupil náš dobrý známý Ondřej Bajger. Martin ale vstoupil do zápasu odvážně a vyhrál první set. Další dva sety šly na konto Bajgera, ale Martin zmibilizoval všechny své schopnosti, duel otočil a zvítězil 3:2.

Olejník otočil s Treglerem

Tomáš Tregler byl odhodlaný proti Martinovi Olejníkovi stav utkání srovnat a první dva sety to tak vypadalo a Martinovi nedal moc šancí na úspěch. Pak ale přišel 3. set, který se rozhodoval až v prodloužené koncovce, Martin ho ubojoval 18:16 a povzbuzený tímto výsledkem přidal ještě další dva sety na svoji stranu. Vedeme už 2:0.

Palkovský nestačil na Korbela

David Palkovský vážněji vzdoroval Petru Korbelovi jen ve třetím setu, který prohrál až v koncovce. První dva sety byly celkem jasnou záležitostí pingpongového veterána, který snížil stav utkání z pohledu Ostravy na 1:2.

Olejník poráží i Bajgera

Martin Olejník měl před sebou další těžké utkání, Ondřej Bajger je v tabulce úspěšnosti na 5. místě, jen o místo před Martinem. Vzájemný souboj tedy sliboval napínavý a vyrovnaný boj. Martin využil domácího prostředí a podpory skoro 50 diváků a povolil Bajgerovi pouze set. Vedeme 3:1 a je jasné, že si minimálně vynutíme rozhodující čtyřhru a soupeř si neodveze všechny body.

Koblížek s Korbelem nebodoval

Za stavu 3:1 se Martin Koblížek proti Petru Korbelovi pokoušel celé utkání dohrát, ale nezdařilo se. Korbel je příliš zkušený hráč a také proti Martinovi to ukázal. Martin uhrál pouze jeden set a Korbel snížil na 2:3.

Palkovský proti Treglerovi bez šance

David Palkovský měl druhou možnost získat vítězství na naši stranu. Ale Tomáš Tregler je výkonnostně přeci jen někde jinde a žádné další překvapení na svůj úkor nedovolil. Davida přehrál jasně 3:0, srovnal stav utkání a tak nás čekala rozhodující čtyřhra

Čtyřhra jasně ve prospěch hostů

Do čtyřhry nastoupili za náš tým Martinové Olejník a Koblížek, Ostrava vyslala do boje Ondřeje Bajgera s Tomášem Treglerem. Ostravská dvojice nedala našim šanci a jednoznačně je přehrála 3:0 na sety. Soupeř si tak veze z Hradce 3 body, 2 body zůstávají doma.

Martin KOBLÍŽEK – Ondřej BAJGER 3:2 (7, -9, -9, 7, 8)

Martin OLEJNÍK – Tomáš TREGLER 3:2 (-7, -4, 16, 9, 6)

David PALKOVSKÝ – Petr KORBEL 0:3 (-3, -8, -11)

Martin OLEJNÍK – Ondřej BAJGER 3:1 (9, -6, 6, 8)

Martin KOBLÍŽEK – Petr KORBEL 1:3 (-8, -7, 5, -6)

David PALKOVSKÝ – Tomáš TREGLER 0:3 (-5, -3, -9)

Martin OLEJNÍK, Martin KOBLÍŽEK – Ondřej BAJGER, Tomáš TREGLER 0:3 (-8, -5, -3)