DTJ Hradec Králové, extraliga stolního tenisu

Teprve po čtyřhře jsme udolali pražskou Elizzu a zvítězili 4:3

13.01.2018 vytvořil Adam Kříž

Extraliga mužů pokračovala 14. kolem a naše čekala cesta do Kolína, kde se postavili Elizze Praha. Ta si zdejší hernu v tělocvičně SPŠ strojní zvolila pro tentokrát za svoji domácí a návštěva 55 diváků potvrdila, že to nebyla špatná volba. Naši sice nastoupili v roli favorita, ale Elizza se s tím nechtěla smířit a vzdorovala, co to šlo. Nakonec si vynutila závěrečnou čtyřhru, kterou však ovládli naši Martinové Olejník a Koblížek. Oba se také podepsali pod zisk bodů z dvouher, David Palkovský vyšel tentokrát naprázdno. U soupeře bodovali Samuel Kalužný a Mohamed Shouman, bez bodu zůstal Luděk Laboutka.

První dvouhru obstarali Martin Koblížek a Luděk Laboutka. Soupeř hodně kousal v prvním setu, který rozhodla až koncovka 14:12 ve prospěch Koblížka. Další dva sety už Martin nepřipustil žádné drama a vyhrál celkově 3:0.

V následujícím duelu David Palkovský vedl se Samuelem Kalužným celkem v pohodě už 2:0 na sety, ve 3. setu se mu ale dařit přestalo, Kalužný ho vyhrál, otočil průběh a nakonec se mu podařilo vyhrát 3:2 a vyrovnat průběžný stav na 1:1.

Martin Olejník pak poměřil síly s Egypťanem Mohamedem Shoumanem, 1. set šel za našim hráčem, ve druhém vedl soupeř už 10:4, ale Martinovi se povedl parádní kousek. Šňůrou 7 bodů za sebou otočil stav setu a vypracoval si setbol. Ten sice ještě neproměnil, ale set nakonec dotáhl poměrem 14:12. A stejnám výsledkem, jen ne s tak divokým průběhem měl i set třetí. Martin nás posílá do vedení 2:1.

Jako na houpačce probíhalo střetnutí mezi Martinem Koblížkem a Kalužným. Vedení se střídalo na obě strany, 1. set Kalužný, pak vyhrál dva sety Martin, ale Kalužný opět otočil a nakonec byl tím, kdo se radoval v bodu a opět přidal bod pro svůj tým a srovnal na 2:2.

Podle předpokladů Martin Olejním neměl s Laboutkou žádný problém, jednoznačně ho porazil 3:0 a opět jsme vedli, tentokrát 3:2.

David Palkovský s Shoumanem sice vyhrál 1. set, ale v dalším průběhu se mu nepodařilo dotáhnout velmi těsné koncovky v setech druhém a čtvrtém. A tak odešel nakonec poražený 1:3, stav byl vyrovnaný 3:3 a šlo se na čtyřhru.

Do čtyřhry naši vyslali dvojici Martin Olejník a Martin Koblížek, soupeř vzdoroval v sestavě Samuel Kalužný a Mohamed Shouman. Naši ale ukázali, kdo je za stolem lepší, a s výjimkou 3. setu, který soupeř vyhrál 16:14, si nepřipustili větší komplikace. Zvítězili 3:1, celkově jsme vyhráli 4:3 a naši v tabulce připsali 2 body.

Samuel KALUŽNÝ – David PALKOVSKÝ 3:2 (-5, -7, 8, 6, 9)

Samuel KALUŽNÝ – Martin KOBLÍŽEK 3:2 (9, -7, -6, 6, 8)

Mohamed SHOUMAN – David PALKOVSKÝ 3:1 (-8, 10, 4, 11)

<span arial="" ce",="" "helvetica="" helvetica,="" sans-serif;="" font-size:="" 15px;"="">Samuel KALUŽNÝ, Mohamed SHOUMAN – Martin OLEJNÍK, Martin KOBLÍŽEK 1:3 (-6, -6, 14, -5).