DTJ Hradec Králové, extraliga stolního tenisu

Z dramatického souboje si všechny body odváží SKST Borová - Liberec

06.01.2018 vytvořil Adam Kříž

V páteční podvečer se sešlo necelých 30 diváků, aby podpořili jak domácí DTJ, tak hostující SKST Borová - Liberec, v následném souboji. V prvním utkání v Borové naši těsně podlehli až v závěrečné čtyřhře a tak chtěli porážku soupeři oplatit. Oba týmy nastoupily ve stejných sestavách, za DTJ Martin Olejník, Martin Koblížek a David Palkovský, soupeř postavil trojici Radek Košťál, Jakub Seibert a Marek David.

Hned v prvním duelu proti sobě nastoupily obě jedničky, Martin Olejník a Radek Košťál. Oba čtyřicátníci předvedli, že věk rozhodně ve stolním tenisu není rozhodující a v boji plném skvělých výměn předvedli své umění. A k potěšení domácích diváků s dobrým koncem pro naše barvy, Martin povolil Košťálovi jen jeden set a získal první bod utkání.

V dalším zápasu se ke stolu postavili Martin Koblížek a Marek David a předvedli divákům napínavou bitvu plnou skvělých výměn, které publikum odměňovalo mohutným potleskem. Lepší vstup do zápasu měl David, vedl už 2:0 na sety, ale pak se Koblížek nadechl k obratu. Srovnal na 2:2, ale v napínavém a naprosto vyrovnaném pátém setu se od něj v koncovce odklonilo štěstí a prohrál ho 12:14. Srovnáno na 1:1.

David Palkovský prohrál hned následující duel s Jakubem Seibertem 0:3, ale i když výsledek vypadá jednoznačně, opět se jednalo o boj o každý míček, jak napovídají výsledky všech třech setů. Hosté se ujali vedení 2:1  a nechtěli zůstat jen u toho.

Radek Košťál proti Martinovi Koblížkovi potvrdil, proč stále patří mezi extraligovou elitu a nedal Martinovi moc šancí. Po vítězství 3:0 tak přidal na konto Liberce už 3 bod a s našimi to nevypadalo moc dobře,

Martin Olejník s Jakubem Seibertem sice snížil stav utkání na 2:3, když si zápas zkušeně pohlídal. Velmi zajímavý byl 3. set, který i s troškou štěstí Seibert vyhrál poměrem 19:17, ale zbylé tři sety šly jasně za Martinem.

Do boje proti Markovi Davidovi šel David Palkovský s jediným cílem, srovnat stav a poslat utkání do závěrečných čtyřher. Oba soupeři se velmi dobře znají a tak nebylo žádné překvapení, když jsme se dočkali dalšího pětisetového souboje. Palkovský vedl, David vždy dotahoval. Ale nakonec tak, jako Koblížkovi, i Palkovskému chybělo v závěru pátého setu trošku štěstíčka a prohrál 13:15.

Liberec si tedy odvezl všechny body za vítězství 4:2, našim chyběl tenkokrát opravdu jen ten pověstný kousíček.

Martin OLEJNÍK – Radek KOŠŤÁL 3:1 (4,-7,4,7)

Martin KOBLÍŽEK – David MAREK 2:3 (-2,-10,6,7,-12)

David PALKOVSKÝ – Jakub SEIBERT 0:3 (-10,-9,-10)

Martin KOBLÍŽEK – Radek KOŠŤÁL 0:3 (-6,-12,-8)

Martin OLEJNÍK – Jakub SEIBERT 3:1 (7,5,-17,4)

David PALKOVSKÝ – David MAREK 2:3 (4,-4,8,-8,-13)