DTJ Hradec Králové, extraliga stolního tenisu

Jednoznačné vítězství nad Havířovem v posledním domácím utkání roku 2017

16.12.2017 vytvořil Adam Kříž

Před zhruba 30 diváky se včera odehrálo poslední domácí extraligové utkání v roce 2017. V našem týmu došlo ke změně, když místo omluveného Davida Palkovského nastoupil Miloš Šlapák a doplnil tak oba Martiny - Olejníka a Koblížka. Soupeř z Havířova dorazil do Hradce bez své dvojky Michala Beneše a v Hradci se představil ve složení Marek Čihák, Tibor Špánik a Ivan Karabec.

Utkání začalo soubojem Martina Olejníka s Ivanem Karabcem, kdy se hrály sice jen 3 sety, ale zápas zdaleka nebyl tak jednoznačný, jak by pohled na výsledek napovídal. Karabec sehrál dobré utkání, ale Martin zvládl všechny tři koncovky a po vítězství 3:0 získal první bod pro náš tým.

Další dějství obstarali Martin Koblížek a Tibor Špánik. Martin sice první set nedotáhl v koncovce a pustil soupeře do vedení 1:0, ale to bylo vše. Další sety už si zkušeně pohlídal a s celkovou výhrou 3:1 přidal druhý hradecký bod.

Ke stolu poté nastoupil Miloš Šlapák a proti němu jednička soupeře Marek Čihák. Miloš vlétl do střetnutí jako raketa a vedl už 7:1, ale pak se zasekl, Čihák se dotáhl a vyhrál nejen 1, ale i 2. set. Pak ale nastla v utkání zvrat. Milošovi se podařil nástup do 3. setu, získal náskok několika bodů, který dokázal tentokrát proměnit v zisk setu. A začalo se rodit obrovské překvapení, když Milošovi se povedlo utkání otočit a porazil Čiháka 3:2 a vedli jsme už 3:0.

První možnost ukončit  utkání měl Martin Koblížek proti Karabcovi. Tak jako s Olejníkem, i tentokrát Karabec vyhrál první set. A tak jako s Olejníkem to pro něj byl set jediný. Další komplikaci už Koblížek nedopustil a Karabce porazil 3:1. Celkové vítězství 4:0 tak znamená zisk plného počtu bodů pro DTJ a náš tým zůstává přes vánoční přestávku na 3. místě tabulky.

Martin Olejník - Ivan Karabec 3:0 (10, 9, 14)
Martin Koblížek - Tibor Špánik 3:1 (-10, 6, 5, 7)
Miloš Šlapák - Marek Čihák 3:2 (-8, -7, 8, 7, 6)
Martin Koblížek - Ivan Karabec 3:1 (-9, 4, 7, 8)