DTJ Hradec Králové, extraliga stolního tenisu

Napínavý souboj s Kotlářkou vítězný, dvoubodový Koblížek

25.11.2017 vytvořil Adam Kříž

V pátečním podvečeru jsme nastoupili na půdě Kotlářky Praha. Tedy týmu, který se v současnosti pohybuje v druhé polovině tabulky, a který táhne zkušený Petr Kaucký. Jeho potom doplňují mladí nadějní hráči.

Do zápasu jsme vstoupili dobře, hned v prvním duelu si Martin Olejník poradil hladce ve třech setech s Tomášem Málkem. Pak ovšem domácí vyrovnali, když David Palkovský nestačil na šikovného obranáře Stanislava Kučeru, proti kterému se Davidovi nepodařilo uhrát ani set. Výborným výkonem se předvedl hned ve svém prvním včerejším měření Martin Koblížek. Za nerozhodného stavu nastoupil proti velmi zkušenému Petru Kauckému.Oba hráčí předvedli publiku zajímavý a napínavý souboj. V 1. setu Martin sice stále dotahoval, ale nakonec se mu podařilo v koncovce stav otočit. To předznamenalo další vývoj. 2. set šel sice za Kauckým, ale to bylo ze strany soupeře vše. Když Martin zvládl i koncovku setu třetího setu, čtvrtý si už pohlídal a připsal 2. bod pro naše barvy.

Poté došlo na střet dvou týmových jedniček - Olejníka a Kučery. Martinovi se ale jeho utkání tentokrát moc nevydařilo a trochu překvapivě Kučerovi podlehl hladce ve 3 setech a Kotlářka srovnala na 2:2.  Vzápětí Koblížek prokázal, že v poslední době má skvělou formu a stává se výraznou oporou. Svému dalšímu soupeři Málkovi nedovolil skoro nic a po třech setech bylo po zápase. Rozhodnout tedy mohl Palkovský, ale proti Kauckému to měl velmi těžké. V duelu prohrával 0:1 a 1:2, Palkovský vždy vyrovnal, ale v pátém setu mu utekl začátek a Kaucký už slibný náskok nepustil. Došlo tedy na čtyřhru, trenér Lučan dal důvěru dvojici Olejník, Koblížek, tým soupeře postavil Kauckého a Kučeru. Velmi napínavý zápas se rozhodoval v koncovce pátého setu, kde se konečně štěstí přiklonila na naši stranu. DTJ vyhrálo 4:3 a podle nového letos platného bodového systému veze do Hradce 3 body.

Tomáš MÁLEK - Martin OLEJNÍK 0:3 (-9, -4, -8)

Stanislav KUČERA - David PALKOVSKÝ 3:0 (7, 7, 8)

Petr KAUCKÝ - Martin KOBLÍŽEK 1:3 (-10, 9, -12, -6)

Stanislav KUČERA - Martin OLEJNÍK 3:0 (6, 7, 7)

Tomáš MÁLEK - Martin KOBLÍŽEK 0:3 (-6, -8, -8)

Petr KAUCKÝ - David PALKOVSKÝ 3:2 (9, -9, 5, -7, 6)

KAUCKÝ, KUČERA - OLEJNÍK, KOBLÍŽEK 2:3 (9, -7, -9, 9, -8)

Přímé přenosy a videa

Na našem Youtube kanálu připravujeme v průběhu sezóny přímé přenosy.

Jsme také na facebooku! Připojte se k našemu oficiálnímu profilu a mějte informace o všech novinkách jako první.

Servis pro média

soustředění

Máte zájem o rozhovor s některým z našich hráčů nebo chcete jen zprostředkovat informace o našem klubu? Neváhejte kontaktovat vedoucího extraligovéhového družstva Martina Lučana na tel. čísle: 604 157 410 nebo e-mailu: lucanm@seznam.cz .