DTJ Hradec Králové, extraliga stolního tenisu

Po velké bitvě naši doma porazili Ostravu. V pátek máme na raketách čtvrtfinálový mečbol

20.04.2017 vytvořil Adam Kříž

Hala zaplněná tak, jak se na play-off sluší a patří! Tak přivítal Hradec své premiérové čtvrtfinále. Za vyrovnaného stavu 1:1 jsme hostili TJ Ostravu KST, která byla opět bez Bindače. Vzhledem ke dvěma předchozím střetnutím se ale očekával i tak tuhý boj.

Naši šli do trháku. Ostrava srovnala a drama bylo na světě

Hradec vlétl do utkání s velkým elánem. Kdo nedorazil do haly včas, přišel o souboj nejlepších. Olejník se Šimončíkem se totiž potkali hned na úvod. Jako by ale ani nešlo o souboj jedniček. Martin si s bývalým kolegou z reprezentace poradil hladce ve třech setech, když v poslední sadě Šimončíka deklasoval 11:2! V energickém vystoupení našich barev pokračoval Koblížek. S Klosem vedl už 2:0. Hala sledovala krásné a dlouhé výměny, které ale postupem času víc a víc vyhrával hráč Ostravy. Dvouhra tak šla až do páté sady. V ní ale kraloval zdravě naštvaný Hradečák. Koblížek rozdrtil soupeře 11:1 a poslal DTJ do trháku.

Palkovský také začal dobře. Ale po zisku první sady v souboji s Martinkem se mu přestalo dařit. Martinko vyhrál 3:1 a snížil. Ve své druhé dvouhře sahal Koblížek po cenném skalpu. Nad Šimončíkem vedl 1:0 na sety a neměl daleko k navýšení skóre na svou stranu. V závěrech setů se mu ale nedařilo. Ostravská jednička nejen v nich předvedla své zkušenosti a srovnala 3. čtvrtfinále na 2:2. Jistota. To je letos pro DTJ Hradec Martin Olejník. A i když mladý Martinko kousal a dařilo se mu, Olejník ho v konečném zúčtování do ničeho nepustil. Zvítězil 3:1. Solidním výkonem v důležité chvíli pak týmu pomohl i Palkovský. Bez ztráty setu přehrál Klose a mohl zvednout ruce po zisku vítězného bodu!

3. čtvrtfinále play-off 2017
DTJ Hradec Králové - TJ Ostrava KST 4:2

Olejník Martin    Šimončík Josef    3:0
Koblížek Martin    Klos Patrik    3:2
Palkovský David    Martinko Jiří    1:3
Koblížek Martin    Šimončík Josef    1:3
Olejník Martin    Martinko Jiří    3:1
Palkovský David    Klos Patrik    3:0

Stav série je teď příznivější pro nás. Při vedení 2:1 má DTJ Hradec šanci rozhodnout o svém možném postupu do semifinále již v pátek. Od 18:00 hostíme pokračování čtvrtfinále, ve kterém soupeříme s TJ Ostrava KST. Přijďte na další bitvu play-off 2017!

Podívejte se na fotoreportáž ze 3. čtvrtfinále:

Přímé přenosy a videa

Na našem Youtube kanálu připravujeme v průběhu sezóny přímé přenosy.

Jsme také na facebooku! Připojte se k našemu oficiálnímu profilu a mějte informace o všech novinkách jako první.

Servis pro média

soustředění

Máte zájem o rozhovor s některým z našich hráčů nebo chcete jen zprostředkovat informace o našem klubu? Neváhejte kontaktovat vedoucího extraligovéhového družstva Martina Lučana na tel. čísle: 604 157 410 nebo e-mailu: lucanm@seznam.cz .

Česká asociace stolního tenisu

čast

Nejbližší domácí extraliga

PLAY-OFF 2018
semifinále (na 3 vítězná utkání):
TTC Ostrava 2016 vs. DTJ HK
konečný stav série 3:0

1. SF: 4:1
2. SF: 4:0
3. SF: 4:2

rozpis celé sezóny

Zajímavost týdne

Martin Koblížek vicemistrem České republiky v mixu! Společně s Hankou Kubátovou (CDU SPORT - STOLNÍ TENIS OSTRAVA) vyobojoval na českém šampionátu parádní stříbro. zdroj fotografie Facebook ČAST

Sponzoři

DTJ Hradec Králové 2014