DTJ Hradec Králové, extraliga stolního tenisu

Liberec porážíme 4:1. Do roku 2016 vstoupíme nejhůře ze druhého místa extraligové tabulky

12.12.2015 vytvořil Adam Kříž

Liberec dorazil na utkání 10. kola extraligy do Hradce i s nejlepším hráčem soutěže Košťálem. A diváci byli zvědaví, zda-li si jednička hostů udrží svou letošní dosavadní neporazitelnost. S Košťálem hráli v pátek za Liberec Medek a Jahoda. V týmu DTJ HK byla do utkání vyslána tradiční trojice Pištej, Šereda a Bajger.

Pištej nadělil Medkovi i kanára

Ľubo Pištej si zřejmě dobře pamatoval svou překvapivou prohru s Medkem v rámci loňského 20. kola a chtěl soupeři porážku v nové sezóně oplatit. Na hráče Liberce nastoupil s takovou vervou, že mu v první sadě nadělil kanára. V dalších dvou setech se Medek zlepšil, ale na víc než na zisk 8 a potom 7 bodů to nestačilo. Ľubo vyhrál 3:0 a šli jsme do vedení.

Bajger v pěti setech nestačil na Košťála

Ve druhé dvouhře se na stole představil Košťál. Ondra Bajger měl jasný cíl. Uštědřit soupeři jeho první letošní prohru. Začal dobře, když první sadu bral po výsledku 11:8. Následující dva sety prohrál shodně 7:11. Ve čtvrtém dokázal srovnat na 2:2 (11:6). V tu chvíli se tak stal prvním hráčem extraligy, který letos donutil Košťála jít do pátého setu (do té doby vyhrál liberecký borec vše 3:0 nebo 3:1). V něm byl ale lepší hostující hráč. Košťál vyhrál 11:8 a celé utkání s Bajgerem 3:2. Liberec srovnal na 1:1.

Šereda nás poslal do vedení v zápase s Jahodou

Peter sice prohrál s Jahodou první sadu (8:11), pak ale zabral a nedovolil v žádném z následujících 3 setů soupeři víc než 5 míčků. Šereda porazil Jahodu 3:1 a DTJ v tu chvíli vedlo 2:1.

Bajger si spravil chuť s Medkem

Ve svém druhém vystoupení se Ondra těšil podstatně lepšímu výsledku. V utkání s Medkem se to očekávalo. Bajger nepřipustil žádné zaváhání a soupeře přehrál 3:0. Vedli jsme už 3:1.

Vítězný bod zařídil Pištej v zápase s Jahodou

I ve svém druhém pátečním utkání měl Pištej blízko ke kanárkovi. Ve druhé sadě nakonec Jahoda ale získal bod. V první a třetí sadě se sice hráči Liberce dařilo bodově lépe, ale uspět nedokázal. Ľubo zvítězil hladce 3:0 a přinesl pro tým DTJ vítězný 4. bod.

Liberec jsme tak v našem posledním utkání kalendářního roku 2015 porazili 4:1. V tabulce nám aktuálně patří 1. místo. Pokud Havlíčkův Brod porazí 16. prosince na domácí půdě DTJ-Slavii Hradec, strávíme Vánoce na 2. místě.

Extraliga pro tým DTJ pokračuje 9. a 10. ledna 2016, kdy přivítáme tým Kotlářky a El Niňa.

10. kolo extraligy
DTJ Hradec Králové - SKST Svijany Liberec 4:1

Pištej Ľubomír    Medek Josef    3:0
Bajger Ondřej    Košťál Radek    2:3
Šereda Peter    Jahoda Martin    3:1
Bajger Ondřej    Medek Josef    3:0
Pištej Ľubomír    Jahoda Martin    3:0

Utkání jste mohli sledovat živě na youtube, kde je nyní k dispozici jeho nezkrácený záznam:

Přímé přenosy a videa

Na našem Youtube kanálu připravujeme v průběhu sezóny přímé přenosy.

Jsme také na facebooku! Připojte se k našemu oficiálnímu profilu a mějte informace o všech novinkách jako první.

Servis pro média

soustředění

Máte zájem o rozhovor s některým z našich hráčů nebo chcete jen zprostředkovat informace o našem klubu? Neváhejte kontaktovat vedoucího extraligovéhového družstva Martina Lučana na tel. čísle: 604 157 410 nebo e-mailu: lucanm@seznam.cz .

Česká asociace stolního tenisu

čast

Nejbližší domácí extraliga

PLAY-OFF 2018
semifinále (na 3 vítězná utkání):
TTC Ostrava 2016 vs. DTJ HK
konečný stav série 3:0

1. SF: 4:1
2. SF: 4:0
3. SF: 4:2

rozpis celé sezóny

Zajímavost týdne

Martin Koblížek vicemistrem České republiky v mixu! Společně s Hankou Kubátovou (CDU SPORT - STOLNÍ TENIS OSTRAVA) vyobojoval na českém šampionátu parádní stříbro. zdroj fotografie Facebook ČAST

Sponzoři

DTJ Hradec Králové 2014